Przezaddmin5 / Bez kategorii / 0 komentarze/y

Naturalne afrodyzjaki – 7 naturalnych sposobów

Należysz do grupy mężczyzn, która boryka się z problemem zmniejszonej potencji oraz obniżonego libido. Nie martw się aż tak bardzo. Wcale nie jesteś wśród wyjątków. Odsetek mężczyzn z tym kłopotem wynosi już 15% i stale wzrasta. Badania trwają. Obecnie znanych jest już dużo sposobów na zmniejszenie tego problemu. Nie od razu musisz sięgać po leki takie jak kamagra, aby zwalczyć to schorzenie.

1. Awokado

Obniżona potencja często jest wynikiem niedoboru witamin z grupy B oraz NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe). Tak się składa, że wszystkie te składniki znaleźć można w awokado. Jest to tropikalny owoc rzadko goszczący na naszych stołach. Warto szybko naprawić ten błąd, gdyż spożywanie go regularnie niesie za sobą mnóstwo korzyści zdrowotnych. Dodatkowo awokado ma ciekawy smak, który świetnie komponuje się z innymi składnikami, np. na kanapce czy w sałatce.

2. Migdały

Każde dziecko wie, że orzechy to samo zdrowie. Dlaczego więc tak mało znajduje się ich w twojej diecie? Przypomnij sobie kiedy ostatnio je wcinałeś? I nie mówię tutaj o solonych orzeszkach do meczu piłki nożnej. Migdały to skarbnica witamin. Szczególnie ważna jest w nich witamina E – tak zwana witamina młodości. Posiada ona właściwości antyoksydacyjne, dodaje energii, redukuje uczucie zmęczenia. Z pewnością pomoże ci odzyskać sprawność w łóżku i zapewni duże rezerwy energii.

3. Seler

Seler to kolejne niezwykle rzadko spożywane warzywo. Mimo że mamy je pod nosem, bo jest to nasza rodzima roślina, tak niechętnie po nią sięgamy. Tymczasem liście selera są niezwykle bogate w cynk i magnez wpływające na prawidłowe funkcjonowanie układu rozrodczego. Jednak w tym wypadku tak naprawdę nie chodzi o składniki odżywcze. W korzeniu selera zawarty jest olejek eteryczny – apiol. Ma on działanie drażniące i pobudza narządy płciowe do działania. Bezpośrednio wpływa więc na popęd seksualny. Był doceniany już w starożytności przez Homera i w średniowieczu przez Ludwika XV. Teraz po latach, znowu powraca do łask.

4. Jajka

Składniki zawarte w jajkach są odpowiedzialne za pobudzanie niemal wszystkich procesów zachodzących w organizmie. Również w przypadku leczenia problemów z potencją mogą przynieść pożądane rezultaty. Są one źródłem choliny, która odpowiada za prawidłowy poziom acetylocholiny w mózgu. Ten neuroprzekaźnik oddziałuje na układ nerwowy człowieka i pobudza rejony w mózgu odpowiedzialne za popęd. Zawarty w żółtkach inozytol jest natomiast składnikiem spermy, więc jego odpowiednia podaż jest niezbędna do jej wytwarzania.

5. Orzechy włoskie

Czas na kolejną porcję orzechów. Tym razem pod lupę weźmiemy nasze polskie orzechy włoskie. Już w starożytnej Grecji i Rzymie znane były jako świetne afrodyzjaki. Stanowiły symbol płodności. Obsypywanie nimi nowożeńców miało przynieść im szczęście w życiu prywatnym i płodność. Obecnie wiemy, że to zawarte w nich NNKT, a konkretnie kwas alfa-linolenowy (kwas należący do rodziny omega-3)  tak korzystnie wpływa na organizm. Orzechy są też źródłem witaminy E oraz kwasu foliowego. Dodatkowo zawierają argininę, która pobudza wytwarzanie spermy oraz wpływa na żywotność plemników.

6. Owoce morza

Owoce morza to sposób na nienaganną potencję słynnego XVIII-wiecznego Casanovy. Awanturnik codziennie jadł ostrygi oraz krewetki. Morskie specjały są skarbnicą witaminy D, która warunkuje prawidłowe funkcjonowanie narządów płciowych. W okresie dojrzewania jest niezbędna do ich prawidłowego rozwoju, a w późniejszym okresie wspiera ich dalszą pracę.

7. Ryby

Ryby jako jedne z niewielu produktów pochodzenia zwierzęcego cechują się bardzo wysoką zawartością NNKT. Zawierają cenne kwasy eikozapentaenowy oraz dokozaheksaenowy. Dodatkowo, podobnie jak owoce morza, dostarczają do organizmu dużo łatwo przyswajalnej witaminy D. Dlatego ich podaż należy zwiększyć szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie może być ona wytwarzana pod wpływem promieni słonecznych.

Tekst napisany na podstawie: https://www.aptekakamagra.pl/